Chcesz poznać
sprawdzony
sposób
na udane wesele?
No pewnie!

Zabawy weselne – doskonały dodatek czy niewygodna tradycja?

Świat pędzi do przodu. Zmieniają się poglądy i preferencje.

Kiedyś na weselu wszystkim wystarczał schabowy z ziemniakami i mizerią. Dziś Państwo Młodzi potrafią skomponować różnorodne i zaskakujące gości menu składające się z wielu ciekawych dań.
Czasy się zmieniają.

Zależy nam na łączeniu nowoczesnych trendów z duchem rodzimej tradycji. Tak aby świetnie bawili się zarówno młodzi jak i starsi. Mały urwis Maksio, niedosłysząca babcia Kazia, lekko mrukowaty wuj Jan, młode pokolenie i-padów, jak i stateczny tata Piotr.

Dzięki doświadczeniom w branży organizacji uroczystości, zauważyliśmy, że niektóre zabawy mogą być dla gości niekomfortowe, a czasem wręcz krępujące. Nie wszystkim pasuje dotykanie kolan, czy zdejmowanie weselnych kreacji. Niedawno, gdy zbieraliśmy ludzi do jednej z zabaw, podszedł do mnie facet i szeptem powiedział: tylko proszę, żebym nie musiał się rozbierać.

Często miałem wrażenie, że niektóre zabawy są na gościach wręcz wymuszane (głos wodzireja nieubłaganie dochodzący z głośników: a teraz zapraszamy do środeczka panią w czerwonej sukience!).

Zabawy, które są miłą odmianą to np. gry ruchowe i zręcznościowe, naszym zdaniem nieinwazyjne i niekrępujące. Mają przede wszystkim zintegrować gości.

Na przykład:

1. Sombrero Toss – gra zręcznościowa nawiązująca do meksykańskich tradycji. Polega na tym, że gracze starają się celnym rzutem umieścić meksykańskie kapelusze na pachołkach. Kupa śmiechu i zabawy.

2. Ring Toss – Jedna z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Prosta i niesamowicie zabawna – szczególnie po weselnej wódce. Podobnie jak w poprzedniej grze i tu mamy okazję wykazać się celnością i zręcznością. Z tą różnicą, że zamiast rzucać Sombrero, bawimy się obręczami, którymi również rzucamy do celów.

Do zabaw często aranżujemy przestrzenie, które naszym zdaniem fajnie jest zagospodarować: dziedziniec, ogród, taras, zewnętrzna palarnia.

Chcemy, żeby nasze imprezy odbywały się na luzie, w niewymuszonym klimacie wspólnej rozrywki. Tworzymy przestrzeń, gdzie wszystkie pokolenia mogą się integrować i mieszać w radosnej zabawie, która dla każdego gościa może znaczyć coś innego.

Dla jednych będzie to szalony taniec na parkiecie, dla kogoś gry zręcznościowe, dla innych picie wódki z wujkiem Staszkiem i opowiadanie sobie kolejnych odcinków rodzinnej sagi.

A jakie zabawy na weselach odpowiadają Tobie najbardziej?

A może artykuł na drugą nóżkę?
Zostań z nami jeszcze chwilę!

Mamy Ci jeszcze sporo do powiedzenia.

Jeżeli spodobały Ci się zdjęcia, to…

Koniecznie poznaj ich autora!